Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prošívání kůže pod povrchem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Výšivky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Uhmi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 12:19 pm    Předmět: Prošívání kůže pod povrchem Citovat

zkoušel jsem řadový steh s mozkovicí, a prošíváním jen pod povrchem-ne zkzs-a nějak se mi to nevedlo-korálky byli moc namačkané na sebe, a když sem se pokoušel dostst se s jehlou dál, akorát sem jí zlomil...zajímalo by mě, jak to mám dělat, aby výšivka vypadala k světu. děkuju za odpovědi
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Předně musíš mít kvalitní kůži. Že máš mozkovku ještě neznamená nic. Viděl jsem spousty hobbystů vyšívat do naprosto nevhodné kůže, tenké, zkrabacené, měkké jako hadra.

Kůže musí být poměrně tuhá, silná, pevná a ideálně rovná jako prkno. Indiáni používali jako podklad často bizoní kůži ze starých plášťů nebo týpí.

Jehla by pod povrch a ven měla jezdit jako po másle. Vhodná je vyšívací jehla vel. 10-13. Neměla by klást žádný odpor.

Taky musíš mít vhodné vlákno, či šlachu.

Další věcí je samotné provedení stehu, viz můj článek o řadovém stehu, tam je to popsané, včetně častých chyb.

Z toho tvého popisu není nic moc poznat, ideálně, kdybys hodil foto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Výšivky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: