Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

České kapely
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> POW-WOW
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 11:56 pm    Předmět: Citovat

Tak tak,tady se to nepovedlo,jak říkáme"wigvam se nepovedl a totem je v p*deli".Ale snad se zase tak moc nestalo,šak tam"prodal"jenom 3 předzpěvy Wink
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 10:05 am    Předmět: Re: pow wow tempo Citovat

Píta Ouminí napsal:
Vy, co máte zkušenosti se zpíváním a bubnováním indiánských pow wow písní, nemáte pocit, že se na českých (evropských) pow wow hraje často dost pomalu, v pomalém tempu? ...

Taky mám ten pocit, když jsem si dával v USA intertribal, celou dobu jsem se modlil a sliboval, že si budu dávat k obědu menší porce a budu víc trénovat,... Člověk tam opravdu potil krev, když se snažil tancovat naplno (to, že na mě koukali jak na blba už sem psát nebudu Very Happy)

Eagle-Eye napsal:

Jinak mi subjektivně připadá, že bělošské kapely nemají ten "drajv", jako indiánské. Holt je to kvílení jejich přirozenost, jde jim to jaksi samo od sebe. Bílí kluci se mohou sedřít, ale nikdy to nebude 100% ono.

To máte podobné, jako např. s černošskýma bubnama. Kdysi jsem obdivoval české Tubabu, jaký jim to šlape, ovšem jenom do té doby, než jsem slyšel originál černochy, kteří byli samozřejmě o několik tříd někde jinde.

Musíme si, braši, uvědomit, že native - myslím tím opravdu ty dobré kapely - jsou, jak se říká, ve vodě každý den. Když v tom žijete, je to hned jiná káva (viz Píta citován níže) a neplatí to jen o zpěvu...

Co se černochů týče, jelikož se bavím několik let perkusemi (hudbě se věnuju odmalička), musím říct, že bys, EYE, měl vzít v potaz i to, že černoši jsou v bubnování koupáni od malička, proto, podobně jako Obelix, nemusí užívat kouzelný nápoj, jsou prostě jinde... U dětí se cokoliv daleko rychleji učí a mnohem lépe fixuje, tedy pokud se černoši či indiáni věnují zpěvu a 'kultuře' bubnu od raného věku, budou na tom z pravidla daleko lépe, než my, coby staří fotři - začátečníci. Podobně je to i u mongolských lučišníků a v milionech dalších příkladů.

Píta Ouminí napsal:
Prostě pokud chceme být dobrou pow wow kapelou, musíme dřít všichni, indiáni i bílí

Na tyhle věci je prostě potřeba pohlížet globálně a nevytrhávat věci z kontextu, to nás totiž svádí ke zbytečným polemikám a okrádá nás to o často cenná svědectví...

A už zase jsem chytrej... Very Happy

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> POW-WOW Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: