Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Definice pro Living History

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> INDIANHOBBY
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 4:14 pm    Předmět: Definice pro Living History Citovat

vlk napsal:
obzvlast zaujimave je zonglovanie s pojmom "living history", ktory celosvetovo vyvolava prinajmensom slovne spory (toto myslim vazne) a kazdy si ho vysvetluje po svojom.

Píta Ouminí napsal:
Pro mě je living history, když už jsem nucen to slovo použít, právě to, co z historie přežívá, tedy to, co se dá do dnešní doby přenést (samozřejmě nemůžem lítat a skalpovat kde se dá). a to je spousta věcí, ne jen oděv. A taky ne jen duchovno.

Eagle-Eye napsal:
Living history je fenomén sám o sobě a má vcelku jasná pravidla.

Wikipedie
citace:
Živá historie či oživlá historie, často používaná je zkratka LH (z angl. Living history), je aktivita, která usiluje o co největší přiblížení se životu v určité historické době.

Jak psal Vlk s tímhle slovním spojením se dost "žonglovalo" v tématu "Dobová autenticita" v tématu je zajímavá diskuse.

Já jsem však nenašel co jsem chtěl. Jaká je tedy definice LH? Je to ta "oficiální" napsaná na wikipedii? pokud ano rozumím tomu tak že se v žádném případě nejedná jen o materiální kulturu ale o zkloubení "duchovna", materiální kultury a (nevím zda se to odlišuje od materiální kultury... myslím že ano) úkony deního života jako vaření v dobové podobě.

Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 8:14 pm    Předmět: Re: Definice pro Living History Citovat

Martin Hill napsal:
rozumím tomu tak že se v žádném případě nejedná jen o materiální kulturu ale o zkloubení "duchovna", materiální kultury a (nevím zda se to odlišuje od materiální kultury... myslím že ano) úkony deního života jako vaření v dobové podobě.

těžko bude history "living", pakliže nebudeš s tou "materiální kulturou" nakládat dobovým způsobem... když s ní neprovádíš úkony, nejedná se v žádném případě o living history, ale o muzeum... pakliže budeš chtít s věcmi nakládat dobovým způsobem, dost možná se více či méně budeš muset dotknout i "duchovna", neboť pro dřívější obyvatele tohoto světa neexistoval svět hmotný a duchovní, nýbrž svět pouze jeden - ten v kterém žili... a řekl bych, že byl nedělitelný
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 8:19 pm    Předmět: Citovat

přesně to jsem tím myslel.... asi jsem to špatně popsal.
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 2:20 pm    Předmět: Citovat

LH asi nema definiciu, iba jednotlive vyklady tohoto pojmu, ktore si kazdy robi sam pre seba.
wikipedia ale podava pomerne presny vyklad toho, ako chapem LH ja osobne.
pacilo sa mi na jednej LH skupine (zapadna Europa, 15.storocie), ze maju pravidelne modlenie a kazdu nedelu na "tabore" omsu v latincine, lebo "takto to bolo..."!

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> INDIANHOBBY Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: