Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

malování na stanovou plachtu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánská obydlí + vnitřní vybavení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 7:15 am    Předmět: malování na stanovou plachtu Citovat

Byl jsem stoprocentně přesvědčen, že tohle téma se tu probíralo. Když to nemůžu najít znamená to, že leží v propadlišti dějin v nějaké staré verzi fóra?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 8:54 am    Předmět: Citovat

To se probíralo na Corralu, ve staré verzi.
Začnem znova?
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 9:13 am    Předmět: Citovat

Very Happy
Výhledově budu nejspíš malovat stanovinu (ne týpko, ale to není v tuto chvíli podstatné). Vím, že se diskutoval Balakryl, ale byla kolem toho ještě nějaká debata a to už si nevzpomínám. Ten Balakryl jsem už na nějakých drobnostech zkoušel, šlo to dobře, jen netuším jak to odolá povětrnostním vlivům, nebo jestli se rychle nevydrolí z tkaniny.
Pokud se debata stočí na nějaké dobovější postupy s použitím hlinek bude to dobře. Teď by mne prioritně zajímaly spíš ty modernější barvy.
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 9:35 am    Předmět: Citovat

Balakryl je dobrý po všech stránkách. Dobře chytá, dobře kryje, dobře drží, nic se nedrolí. Navíc bude snad i impregnovat.
Sapazi s tím bude mít taky dost zkušeností, předpokládám, že potvrdí, co jsem napsal.

Dobový ale rozhodně není. Tuším, že snad Mitach psal něco o pigmentu smíchaném s mlékem. Namalované týpí hlinkama má taky Chodník.
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

Balakryl? kdo zná moje týpí tak ví že drží.
Mám to na týpí asi osum let a barva se ani nehla a to nemám zrovna ideálně udržované a vypucované týpí. Takže trvanlivost na jedničku. Jen to chce správně namíchat- aby nebyl moc řídky (prosakuje durch) - ani moc hustý ( látka je pak plechová a láme se)
Na tonování použij s klidem malířské tonovačky, ale ty nemají disperzi takže nedrží- použij tedy jen zamíchané do pořádného mnžství balakrylu.

Modernu bysme měli, ted něco starýho

Aki, jak je to s tím mlíkem?
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 9:55 pm    Předmět: Citovat

vím, že je to rezervace a že to nevypovídá o použitých ingrediencích, ale ukazuje postup a mám ty fotky rád. černonožská rezervace 1912, malují orlí týpí
http://beinecke.library.yale.edu/dl_crosscollex/brbldl/oneITEM.asp?pid=1009941&iid=1090701&srchtype=
http://beinecke.library.yale.edu/dl_crosscollex/brbldl/oneITEM.asp?pid=1009940&iid=1090700&srchtype=
http://beinecke.library.yale.edu/dl_crosscollex/brbldl/oneITEM.asp?pid=1009942&iid=1090702&srchtype=
http://beinecke.library.yale.edu/dl_crosscollex/brbldl/oneITEM.asp?pid=2009807&iid=1048590&srchtype=

všimněte si, že i v tuhých rezervačních dobách používají kosti, klacíky na vyměření, řemeny na kružnice.... prostě tradiční způsob.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánská obydlí + vnitřní vybavení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: