Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mokasíny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánské oblečení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 9:25 pm    Předmět: Citovat

Nebo může jít o bizoní rawhide s hnědým epidermis, i když tady to skutečně může být komerční hovězina. Každopádně 99,9% podrážek 2 dílných mokasínů mělo podrážku ze suroviny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 3:33 pm    Předmět: mokasíny Citovat

Leštěná kůže, hlazenice, komerční hovězina to je ta kůže používaná na svářecké brašny ? Mam kůži, hnědou tuhou o tloušce 0.5 cm, připomíná mi kůži na šicí řemeny šicích strojů...Rád bych si zní udělal podrážky, ale nevým jak je přišít ke svršku? Zda šít přes hranu do kola či rovně a zachovat rub? Prostě neobracet mokasíny z rubu na líc, jak to přišít aby vydržel stech ? Je to asi nestylové, ale nemohu sehnat silnější surovou kůži na podrážky Crying or Very sad
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 6:42 pm    Předmět: Citovat

http://buffalodays.cz/clanky/index.php?a=dvoudilne-mokasiny-z-plani
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 7:15 pm    Předmět: Mokasíny ze dvou kusů kůže... Citovat

Ano, jak ušít mokasíny je moc hesky napsáno na www.buffalodays.cz Doufám že mi při čtení těch stránek nic neuniklo od Eagle-Eye, jak z bočním všem tak ze dvou kusů kůže. Ale nevím, zda lze použít hlazenici když se ušitý mokasín obracuje v líc ? Hlazenice asi nezměkne máčením aby šli mokasíny obrátit ? Ale zmiňujete se i o šití mokasínů po rubu a mokasín se neobrací, jestli se nepletu..Sapazi, prosím skus mi o tom něco víc napsat.. Omluvám se, ale asi je to záludná otáska stou hlazenicí na podrážky a ani nevím zda je to stylové zda bych na euroindiánském táboře uspěl ?...Eagle-Eye pokud je to nestylové, prosím, si skušenější řekni mi to ! Já bych rád u Vás uspěl při táboření....

Naposledy upravil Honza dne út duben 24, 2012 11:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

Hlazenice stylová moc není, ale když ji použiješ, tak se svět nezboří. Dvoudílné mokasíny se šijí z rubu a pak se obrátí, hlazenice je víceméně měkká, tu obrátíš jako nic i bez namáčení.

Já mám pocit, že ty mokasíny moc řešíš, už jsem ti to jednou psal, jestli budeš všechno takhle složitě řešit, tak se v životě nikam neposuneš. A to jsou jenom mokasíny, co teprve ostatní věci, které budeš potřebovat?
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 12:25 pm    Předmět: mokasíny Citovat

To že to pořád hrotím, konkrétně u mokasínů je tím že chci co nejvýce napodobyt dobová indiánská řemesla.. Pokud chci dělat věci dobové ? Abych to nedělal tak jak se to dělat nemá a nedělal nepoužitélné věci a co je Vaší samozřejmností je promě něco nového !
Ani nevím jakým 100% tukem mám napouštět - potírat , mokasíny.. Omegou ?
Wink Děkuji..

Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 8:33 pm    Předmět: Citovat

Žádným, tuk ti proti protečení vody nepomůže. Za zelených let jsem se s tím něco naexperimentoval. Jedno fungovalo, ale tu prasečinu sem ani nemohu napsat, aby to nedejbože někdo nezkoušel. Protože pak máš sice věc celkem nepromokavou, ale 100% neindiánskou. Ti kluci rudí to moc neřešili, mokasiny bylo spotřební zboží, měli jich fůru do zásoby, taky moc neřešili mokré nohy, no co uschnou a poslední věc je, že na tom jejich písku v prérii se zkrátka kaluže nedělají.
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 7:40 am    Předmět: Citovat

Nu, ani chlapci z lesů impregnaci moc neřešili, zvlhnout můžu, uschnout musím Razz
Jinak , napustit hovězím lojem a zaudit.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 7:24 pm    Předmět: impregnace mokasínů Citovat

Děkuji Vám za cené informace! A hovězí lůj seženu kde ? Lze použít něco jiného.. Crying or Very sad
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 8:22 pm    Předmět: Citovat

Popros mamku až půjde pro hovězí na polévku, ať vezme nějaký tučnější kousek. Ale nic si od toho promaštění neslibuj.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2015 2:45 pm    Předmět: Modrý pruch minulosti na patě mokasínu? Citovat

Nevíte jakou barvu semínkových korálků použít na jeden řadoví stech, vertikálního umístění, jedním směrem vzadu na patě mokasínů ?
Zakrývá stehy na patě... V knize dvou divoších od spisovatele p.Setona je pruh minulosti modrý, ale nevím jestli bledě modrý, modrý či tmavě modrý ? Pro mě sou Dva Divoši knihou kterou sem vyrůstal v děctví a má užitečné znalosti až na některé chyby ?... a proč zní z opatrnosti nečerpat zkušenosti i kdyby kniha měla pravdu jen v jediném odstavci..Kniha mě v mnohém pomohla k radosti v životě a o radost de, radost je základ....
Děkuji..

Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 5:47 pm    Předmět: Citovat

Použij jakou máš či chceš. Neexistuje pro to žádné pravidlo. Btw Dva divoši je knihou i mého srdce.
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 12:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj je tu niekto kto by sa podelil o zbierku strihov na mokasíny lesných indiánov ( indiánov vychodných lesov ) ? Stále používam tento strih http://irokezove.unas.cz/navody/mokasky/mokasiny.htm a chcelo by to už nejakú zmenu ?
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2016 12:12 pm    Předmět: stihy na lesacke mokasíny Citovat

Ahoj, no skús do "gúglu " napísať niečo ako " pattern for woodland moccasins a "vypluje ti aj strihy aj mokasíny... Smile
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2017 3:51 pm    Předmět: mokasíny Citovat

Zdravím, keď sa dívam na rôzne dobové fotky mokasín, málokedy (ak vôbec) je uvedené,či ide o ženské alebo mužské mokasíny. Sú nejaké prvky, na základe ktorých sa to dá identifikovať ? len mi nevravte, že podla velkosti nohy... Very Happy... ďakujem
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánské oblečení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Přejdi na: