Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Deky ako materiál na výrobu oblečenia
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánské oblečení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 7:33 pm    Předmět: Deky ako materiál na výrobu oblečenia Citovat

Zaujímalo by ma aký máte názor na výrobu vesty z vojenskej deky. Neviem ci sa také niečo na prériách nosilo skôr sa asi jedná o lesných indiánov. Budem rád za každú odpoveď.
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 8:30 pm    Předmět: Citovat

Michale, na pláních se z dek a nejen z nich vyráběly předevších kabátky. V lesích taky. Jak to bylo z vestama v lesích bohužel nevím, ale nepouštěl bych se do ničeho, pokud bych neměl nashromáždených vícero předloh (kreseb, fotek, atd.) respektive nějakých dobových textů, které by takové oblečení popisovaly.

Další otázkou je ta vojenská deka. Záleží jak vypadá. Některé jsou podobné těm starým, ale jiné vůbec. Tak pozor na to!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

Mala by to byt deka ČSĽA. Strih mám, ale materiálom som si nie celkom istý. poznám ľudí čo z tejto deky majú ušité vesty a sú s nimi spokojný, ale poznám aj takých čo sa mi ju snažia vyhovoriť.
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

Michal napsal:
Mala by to byt deka ČSĽA. Strih mám, ale materiálom som si nie celkom istý. poznám ľudí čo z tejto deky majú ušité vesty a sú s nimi spokojný, ale poznám aj takých čo sa mi ju snažia vyhovoriť.

miso uz sa konecne vys...r na tu vojensku deku. to je uplna hovadina a este by som pouzil zopar sprostejsich slov....kup si v uluve vlnene sukno a mas problematiku materialu vyriesenu na dlheeee roky. potom si mozes kupit latku z anglicka, pripadne americku....ale nasa vojenska deka??? ta neni dobra uplne na nic. jedine pre mole...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 10:03 pm    Předmět: Citovat

Dano napsal:
Michal napsal:

miso uz sa konecne vys...r na tu vojensku deku. to je uplna hovadina a este by som pouzil zopar sprostejsich slov....kup si v uluve vlnene sukno a mas problematiku materialu vyriesenu na dlheeee roky. potom si mozes kupit latku z anglicka, pripadne americku....ale nasa vojenska deka??? ta neni dobra uplne na nic. jedine pre mole...

Michale, tak to dilema vyřešil Dano za tebe Very Happy Razz Very Happy Razz Wink
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

Dano: a to vlněné sukno o kterém píšeš je 100% vlna? Sháním 100% vlněné sukno už dlouho. Mělo by mít přírodní barvu a mělo by být hodně silné a hutné. Možná, že u vás na Slovensku by takového něco měli mít. U nás to vyrábí jen Valaška to je mix tuším 80% vlna a 20% viskoza.
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 10:46 pm    Předmět: Citovat

EAGLE-EYE napsal:
Dano: a to vlněné sukno o kterém píšeš je 100% vlna? Sháním 100% vlněné sukno už dlouho. Mělo by mít přírodní barvu a mělo by být hodně silné a hutné. ....

presne ako pises 100% vlnene sukno, hutne. flaus je oproti tomu pijavy papir... Smile hrubka je relativna, ale pouzivanim sa od novoty, kedy je povrch relativne hladky, zmeni na viacej nadychany a "našuchoreny". je to to sukno z akeho sa v minulosti vyrabali ludove gate, ako sucast kroja. mam z neho leginy uz asi rok a nemal som lepsi material.....
maju ho v bratislave na kupeckej v dome remesiel, predajna remeselnyckych potrieb, zvlast je predajna uluv. farbu si pametam bielu a ciernu, ale asi aj ine. cena od cca 900/meter, ale sirka je dvojita, len neviem kolko (140?).
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:26 am    Předmět: Citovat

Cau Dano,

Nibowaka ma na tu deku trosku iny nazor no co uz... Je moznost kupit to sukno aj cez internet, alebo jedine osobne v Blave. Dalo by sa to biele sukno nejakym spôsobom zafarbiť na zeleno. Embarassed

m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

Evil or Very Mad

Naposledy upravil m? dne pá červen 01, 2007 10:20 am, celkově upraveno 2 krát.
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 2:45 pm    Předmět: Citovat

Mo?kohtávenótaxe napsal:
Jinak Lukáši na LH se někde dobrali i 100% sukna v Čechii, ale nejsem schopen dohledat kde. Přeji příjemné hledání.

Ve Vitka Brnenec jsem kupoval 100% vlnu. Druh se jmenuje Ultuna, ale maji ruzne typy s ruznou gramazi.

Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 5:17 pm    Předmět: Citovat

Dano napsal:
maju ho v bratislave na kupeckej v dome remesiel, predajna remeselnyckych potrieb, zvlast je predajna uluv. farbu si pametam bielu a ciernu, ale asi aj ine. cena od cca 900/meter, ale sirka je dvojita, len neviem kolko (140?).

To zní velmi zajímavě, díky za info. Nezbyl ti nějaký kousek té latky jako vzorek?
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

Savage napsal:

Ve Vitka Brnenec jsem kupoval 100% vlnu. Druh se jmenuje Ultuna, ale maji ruzne typy s ruznou gramazi.

Do Vitky jsem jednou zkoušel volat, nikdo mi to nebral, tak jsem tam mailoval a taky mi nikdo neodepsal. Asi to chce tam zajet osobně. Nevíš, jakou má ta látka osnovu? Mám pocit, že dělají jenom tu diagonální, nebo jak se tomu říká.
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 5:35 pm    Předmět: Citovat

http://data1.edisk.cz/stahni/34103/vlna.jpg_43.26kB.html
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 5:37 pm    Předmět: Citovat

Dikec
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 8:00 am    Předmět: Ahoj všetci! Citovat

V UĽUV-e na internetu majů mimochodom zaujimavé brožúrky, nejaké som si nechal poslať Wink .
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánské oblečení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: