Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mozkování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> BRAINTANNING
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Siky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

Každá zkušenost je poučná, nicméně s tím žubrákem to určitě vyzkoušíme. Vytáhneme nějakej pěkně ohlazenej ze Sázavy a budeme u toho zpívat Askalonu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

wičaša hayčaša napsal:
A stejne vam vsem jednou dokazu,ze vyčinim kuzi i bez mozku.A bude stejne mekka jako vymozkovana.Podle meho nazoru měkkost vznikne pečlivym táháním a aby byla kuže dostatecne impregnovana a neztvrdla nam v desti,tak staci dobre vyudit.

DRZIM TI PALCE
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 3:20 pm    Předmět: Citovat

pre Sikyho: prides na stretko do jesenikov? mozem tam priniest kusok koze co som urobil tym sutrom, pripadne ine, alebo aj korou na porovnanie a mozme pokecat...mozes aj ty priniest nieco na ukazku...
Siky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 7:02 pm    Předmět: Citovat

Chystáme se. Rád tvé nabídky využiju.
Pokud budeš mít možnost, nějaké vzorky vem, rád se podívám, prokonzultujem, taky něco přibalíme. Wink

Zaujalo mne i barvení kůží na černo, na tmavo. Např. na Griffingových obrazech se to často vyskytuje.
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

citace:
P.S.A stejne vam vsem jednou dokazu,ze vyčinim kuzi i bez mozku.A bude stejne mekka jako vymozkovana.Podle meho nazoru měkkost vznikne pečlivym táháním a aby byla kuže dostatecne impregnovana a neztvrdla nam v desti,tak staci dobre vyudit.
[/quote]

S tím tvrzením souhlasím vím že to jde ,viděl jsem tak udělanou srnu
Ovšem nevím co by na to řekl jelen.

Naposledy upravil tom dne ne duben 08, 2007 8:05 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

Siky napsal:

Zaujalo mne i barvení kůží na černo, na tmavo. Např. na Griffingových obrazech se to často vyskytuje.

ok prinesiem vzorky...
o tom farbeni som hovoril pred par rokmi v jesenikoch. standardna lesacka koza je minimalne nafarbena na hnedo, alebo na cierno. hnedu urobis vyvarom - zelenej šupy z vlašskeho orecha, jelšovej dubovej kory, atd. ale vobec neni problem ani s black walnut hulls, ktore sa na to pouzivali - šupy z orechov americkeho cierneho orecha, najdes v parkoch, pripadne lesnici maju vyberove stromy.... cierna farba, do toho odvaru pridas trochu zelenej skalice - je to siran zeleza a pise o tom aj Lyford v Iroquois Crafts (o sirane zeleza), tak som najprv skusal hrdzave zelezne podkovy a zelezo dat do toho odvaru, ale to nebolo ono, a ze sa da pouzit aj zelezny hrniec, ale zelena skalica je istota.
ale mozno nosim drevo do hory...
m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 9:55 pm    Předmět: Citovat

Evil or Very Mad

Naposledy upravil m? dne pá červen 01, 2007 10:09 am, celkově upraveno 1 krát.
Siky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 7:18 am    Předmět: Citovat

Dano napsal:
ale mozno nosim drevo do hory...

To je pěkný, u nás se říká "nosení dříví do lesa".

Nicméně o barvení si rád také poslechnu.
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

wičaša hayčaša napsal:
Pak teprve dochazi k nejdulezitejsi casti a to je táhání kuze.

Tak to je otázka, jestli je tahání přes provaz nejdůležitější částí procesu. Důležité jsou IMHO všechny a těžko jednu považovat za tu nej. Pokud by to tak mělo být, tak bych tak označil naopak mozkování. Protože když je kůže dobře promozkovaná, stačí na provaze strávit pouze pár minut celkem, a to ani nemluvím o tom, že někdo měkkčí kůži v rámu pomocí pádla, takže provaz vůbec nepoužije.

wičaša hayčaša napsal:
P.S.A stejne vam vsem jednou dokazu,ze vyčinim kuzi i bez mozku.A bude stejne mekka jako vymozkovana.Podle meho nazoru měkkost vznikne pečlivym táháním..

No nevím, tohle mi přijde jako hodně odvážné tvrzení. Nevím, kolik kůží jsi vyčinil a jakých. Docela by mě to zajímalo. když píšeš takové věci. Viděl jsem kůže, které byly jen vytahané přes provaz bez mozkování, byly sice jakoby měkké, ale promozkované kůži se nemohou vyrovnat nikdy. To je prostě fakt. Navíc šlo o tenoučké kůžičky, kozy nebo srnce. Pokud bys tahal přes lano průměrného jelena, tak bys skončil se stejným pancířem jako by jsi začal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 9:33 pm    Předmět: Citovat

EAGLE-EYE napsal:
Pokud bys tahal přes lano průměrného jelena, tak bys skončil se stejným pancířem jako by jsi začal.

To jsem teda dělal, ale vzdal jsem to. Našel jsem si odřezek z kmene na jedné straně špičatej, dlouhý asi 2 m. Kolmo zatlučeným do země 30 cm, aby se neotáčel, ostřím k blízkému stromu, nahoře a dole přivázaným ke stromu. Moc dobrá práce, ale ještě vychytat, kdy to protahovat a kdy ještě ne.

Tohle asi patří do měkčení.

Naposledy upravil Ogen dne čt duben 05, 2007 8:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem v tomhle threadu PROMAZAL cca 15-20 příspěvků, které NEBYLY K TÉMATU, obsahovaly vulgarity, napadání druhých nebo nesmysly. Pro všechny, kterým to stále není jasné doporučuji si znovu přečíst pravidla a před stisknutím tlačítka "Odeslat" se zhluboka nadechnout a zapřemýšlet. Ušetříte mi tak čas i práci. MOC DÍKY.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 8:04 am    Předmět: kráva, býk Citovat

zkoušel jste už někdo ůspěšně vyčinit hovězí kůži.
Já jsem ji zkoušel ele vyčinil jsem jenom slabiny.

wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 8:47 pm    Předmět: Re: kráva, býk Citovat

[quote="tom"]zkoušel jste už někdo ůspěšně vyčinit hovězí kůži.
Já jsem ji zkoušel ele vyčinil jsem jenom slabiny.[/quote=wičaša hayčaša]Jednou jsma zkoušeli činit zubra,ale nepodařilo se ani na dvakrát Shocked Taky to asi bylo tím,že to to byl starej zubr a taky BIG.uf uf.
Frenk
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

wičaša hayčaša napsal:
Asi maš recht,ale zpatky k mozkování.Podle meho nazoru ten kamen tam byl jen proto,aby udelal pruvěs kde nasakovala kuze mozkem.ZBYTEČNÝ,kdyz ztahnu oskrabanej rawhide a dam ho do nadoby s rozv.mozkem a vodou a necham ho tam pres noc(stačí!),tak to splni stejny učel.Samozrejme musime take nekolikrat vyzdimat a dat zpet k nasaknuti.A rozhodne,se nenadřeš s nejakym šutrem.Pak teprve dochazi k nejdulezitejsi casti a to je táhání kuze.Nebojte se kuzi pred tahanim proprat v ciste vode,nekdy mozek zasmradne a tohle alespon trocha zmírní.Pak uz jen poradne vyzdimat a pak jen tahat a tahat.Vyberte si den kdyz je slunicko,líp kuze schne a kdyz je pekne,tak jde aspon prace lepe od ruky.Kdyz se dela velka kuze,je lepsi tahat ve vice lidech.Kuže se musi tahat do vsech stran,aby se vlakna od sebe rozdelila.Tesne pred koncem se kuze vezme na lano a dre se.Toto kuži jeste vice zmekci a dosusi.A samozrejme kuže ma sametovy povrch.P.S.A stejne vam vsem jednou dokazu,ze vyčinim kuzi i bez mozku.A bude stejne mekka jako vymozkovana.Podle meho nazoru měkkost vznikne pečlivym táháním a aby byla kuže dostatecne impregnovana a neztvrdla nam v desti,tak staci dobre vyudit.

Plně souhlasím.u činění tímto způsobem jde jen o to,aby kůže v podstatě uschla za pohybu. O ničem jiném to není.
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

ale ano je ,bylo nám tu názorně ukázáno že kdo má v hlavě nemusí mít tolik na rukách.(někdy to funguje i obráceně Smile Twisted Evil
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> BRAINTANNING Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

Přejdi na: