Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Toulec ze surové kůže ?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánské zbraně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Přání čisté mysli a
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 9:51 am    Předmět: Toulec ze surové kůže ? Citovat

Ahojky Wink rád bych si udělal toulec ze surové kůže bes chlupu a to dvoudílný bes výšivek . Nevím zda to tak dělali na planinách ? Napadá mě udělat podobný střih ze surové kůže na šípi a luk jako u kournoutků z plechovek ? Surovou kůži mám ale zdá se my na to slabá a napadá mě jí v místech kam se hned vkladá obojí luk a šípi a dole na konci vystužit ohlími pruty třeba z vrbi a podélně u obou pouzder třeba z tvrdčí lísky a to vše přivázat na silnější prut jak je zvikem u dvoudílných pouzder a pokud mohu přidělat koženou kapsu na různé předměty tím lépe . Ptám se zda to není kýčovité a zda to tak mohu udělat a vyškrábat ? Pokud o tom budete vědět výc tím lépe ! Děkuji ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

Toulec ze surové kůže jsem žádný nikdy neviděl. Jenom z usně nebo kožešiny, pak ještě jeden z tkaniny, ale to je výjimka.

Jakékoliv myšlenky na jiné, nežli typické a osvědčené materiály, střihy a konstrukční prvky bych raději zavrhnul, tedy i surovinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Jeden vrani toulec ze syroviny mam na fotce.Jsou to pomalovane,přehnute obdelniky.Myslim ,ze Chodi Vodou ma taky nejake.Ale pravda je takova,ze na Planich jich moc nebylo.
Přání čisté mysli a
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Dobré odpoledne chodí vodou Smile Dělám do indiánů už heských pár let , ale vpodstatě o tom moc nevím ? A teprve když začínám nalézat supr stránky jako jsou tyto můj směr o indiánech je přesnější . Ptám se na dvoudílná pouzdra ze surové kůže s chlupem či bes na luk a šípy , zda se vyskytovala na planinách ? A tak mám kvám prozbu zda o tom něco nevíte ? A proč dvoudílné ? Na luk 110 cm a šípy od lokte k malíčku . Nedokážu si představit jak bych lovil v jednom toulci to vše pohromadě ? Luk není vyřezán na delší šípy a určitě by se zlomyl . Svage doporučuje abych to skusil se zeptat Vás . Mohu Vám poslat emailem starší článek z Byzoního Větru o toulci ze surové kůže . Jenže uboze málo informací o tom . Jen znát Váš email pokud mám Vám ten článek poslat ? Nabarvit štávou s ostružin smíchanou s vodou a kousíčky ze surové kůže a to vše rozvařit na hmotu připomínající tekutý med a vyškrábat nebude u mě problém . A než tu kůži nabarvím tak jí navlchčím pomocí hadrem vodou na místech které chci nabarvit a po dokonalém zaschnutí vyškrábu . Přeji příjemné prožití dnů a sluníčkovích snů Wink Honza....
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Nazdárek,
vím o jednom,patrně o tom stejném jako mluví Savage - dvojdílný,pomalovaný,zcela jednoduchý - jen přehnuté dva díly rawhide.
Pak v Mystic warriors of the plains strana 433
A taky na AMNH něco najdeš - ale bacha je tam i pár naprosto typických rawhidových tubusů,které jsou popsány jako toulec - tak se nenechej zmást:-)
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:19 am    Předmět: Citovat

...ještě jsem si vzpomněl,že se taky a to né vyjímečně dělaly taky toulce z kůže sice vyčiněné ,ale chlupem dovnitř....
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

Tu je jeden tulec zo surovky, ale neviem či je to kóšer http://www.volny.cz/repliky/t_15.htm
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

Jasně, Olda. Pěkná práce ale myslím že si moc neláme hlavu jestli je to košer nebo ne. Vyrobeno na způsob tubusu ale z chlupatice se tohle asi moc často nevidí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Indiánské zbraně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: