Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

bubon
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Rawhide
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shekadeh
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 10:33 pm    Předmět: bubon Citovat

Ahojte
poradi mi niekto čo s kožou na velky bubon aby sa nepovolovala?
jeden maly Hand Drum som si urobil ale mam problem že koža za studena ovisne a pred hranim ju musim nahriat aby sa pekne vypla.je nejaka finta ako ju prehovorit aby to už nerobila,pripadne na ten velky čo okrem oškrabania chlupu a zbytkov tuku ešte použit aby bol good?
Dik moc

ToVor
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 10:26 am    Předmět: Citovat

musiš tu kůži nechat alespoň 3 hodiny ve vodě a pak ji na obruč hned natáhnout tak silně jak to de. zároveň ale musíš dát pozor, aby se kůže na okrajích neprotrhla

a co já vím, tak se bubny vždycky před hraním nahřívaly
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Jelen, malý buben: Neškrabat, jen máčet ve vápně nebo blátě a otrhat. Pořádně rozmočenou kůžu pak natáhnout asi tak dvakrát tolik kolik bys myslel že to stačí Very Happy , kůžu vytahat pěstí (jen tlačit, nebouchat!) a dotáhnout znovu. Pokud se ti při sušení nezkroutí rám tak máš dobrý rám i kůži a bude ti hrát.
Kráva, velký buben - kůži z mladého kusu neškrábej epiderm, raději ohol až suché na bubnu nebo vápno. stejně to nebude nic moc . Vem kůži z krávy či bejka a oškrábej jako na rawhide, z obou stran.
Nahřívání je nutné u bubnů starých, málo natažených, moc oškrabaných nebo HLAVNĚ špatně skladovaných.
Pokud máš buben uskladněn v suchém vytopeném bytě, vždy když ho vezmeš ven budeš muset nahřívat. Není totiž důležitá aktuální teplota a vhlkost, ale rozdíl mezi tím na co je buben zvyklý a co je ted.
Toto platí již při sušení nové kůže na bubnu, rozhodně nesuš u zdroje tepla nebo na slunci.
Naška
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 8:23 am    Předmět: Kůže na buben Citovat

Zdravím všechny, první příspěvek a už s prosbou. Sháním vhodnou kůži na malý hand drum. Měl by to být dárek pro přítelkyni. Mám na to asi měsíc (přesné datum jsem zapoměl) a totálně nemůžu sehnat žádnou kůži. Všechny prameny vyschly. Prosím Vás tedy o nabídku nějaké vhodné kůže, třeba už opracovaného kusu, kousíčku tak akorát kolem sítka na mouku.
Díky a díky i za rady. Ještě mě napadá jak na paličku. Četl jsem: zašít větev do jelenice a navrch našít kus kožešiny. Materialista bez hudebního sluchu: "Bude to hrát?"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 9:44 am    Předmět: Citovat

To s tou paličkou je běžný postup a hrát to bude. Jen použij málo chlupatou kožešinu, nebo možná přímo jelenici, na malej bubínek chlupy moc tlumí. No a co se týká kůže, řekl bych že jsi moc nesháněl, sehnat jelena je snadné ale jestli si vážně nevíš rady, kontaktuj mě SZ
Uhmi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 2:30 pm    Předmět: Citovat

Ohledně té paličky...tuším že na woodcraft.cz píšou, že na větev se má dát kožešina a až navrch jelenica...
yunb ye nah
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 9:48 pm    Předmět: Citovat

Jen s tou palickou.....bych dodal....poznas az bude buben napnuty...pokud zvoni na palicku dej nakonec ako posledni vrstvu kozesinu - bizon lebo ovca - pokud ma hlubsi zvuk jelenicu
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

Na malej bubínek bizon nebo ovca bude hluchej, je to moc chlupů. Já dávám zajíca, lišku....něco s měkkým ne moc hustým chlupem. Chlupatici raději na powwow buben a vrazit to do ruky někomu kdo moc mlátí, at ho to ztlumí.
Ale to s tím kožešina dovnitř jelenice ven je dobrej nápad
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Paličky na ruční bubínky vyrábím tak, že na klacek (hůlku) namotávám pruh látky (široký tak, jak chci mít "pucku" na paličce dlouhou), pořádně látku utahuji, takže ji mám přišláplou nohou a hůlkou otáčím a látku pevně namotávám. Až mám na hůlce dostatek látky, tak ji pevně ovážu špagátkem, aby se nerozvázala, a nakonec na to všechno navléknu sešitý a převrácený (aby nebyly vidět stehy) jakýsi futrálke (něco jak "prezervativ" Smile ) , kterým látku zakryju, a konec tohoto futrálku omotám špagátkem nebo jelenící, aby s klacíku nesjížděl. Futrálek dělám buď z jelenice, nebo chlupatiny, ale na ruční bubínky se mi nejvíc osvědčilo dělat je z flauše - hezky to vypadá a má to akorátní zvuk při nárazu - ani moc tlumený, ani moc pleskací, jako třeba u jelenice. Tak vyzkoušej, uvidíš, co ti bude pasovat
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

....a pak ti to celý z toho klacku sjede až se při bouchání rozpřáhneš a vršek paličky letí do davu, fanynky se o něj poperou....
Snažím se takovéto suvenýry nerozdávat, takže raději ten konec klacku před omotáváním nasekám nožem.v protisměru budoucího letu paličky nadělám zpětné seky, jako šupiny a pak teprve omotávám. No a před finálníám zakončením ješě omotávkou tak dlouho točím na klacku až se přestane protáčet, až se zakousne. Pak teprve přijde ovázání špagátkem a povrchová vrstva
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:20 am    Předmět: Citovat

No dělám to takto i na paličky z jelenice a hoblované typle na velký buben na pow wow, a drželo to léta i při silných honor beats (no nicméně teď máme moderní laminátky a člověk vydrží bubnovat hodiny, aníž by o tom zápěstí vědělo Smile ), ale každopádně se mi to s těmi zářezy v protisměru zdá jako dobrý nápad. A nemůže se pak stát, že při silných úderech se klacek v místě zářezů časem zlomí?
Střílí stromy
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 11:59 am    Předmět: Hand drum Citovat

Pro Naška:
Pokud chceš použít sítko na mouku (pokud jsem dobře četl), tak počítej s tím, že ti ho usychající kůže pravděpodobně zbortí... pokud jej nevystužíš, či nepoužiješ obě části síta (většinou se skládá ze dvou částí - obručí) a vložíš je do sebe.... Mára

Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Osni Aihat'a napsal:
ale každopádně se mi to s těmi zářezy v protisměru zdá jako dobrý nápad. A nemůže se pak stát, že při silných úderech se klacek v místě zářezů časem zlomí?

Tam nejde o zářezy které by narušily pevnost klacku. Dělám tam jen záseky hodně šikmo takže jsou tak dva milimetry pod povrch. Já ale dělám paličky z bambusu který je tvrdý dost, co to udělá s obyčejnou haluzí to nevím
Naška
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 3:38 pm    Předmět: Citovat

Díky za Vaše rady, rám zpevňuji další vrstvou překližky. Další možností proti rozdávání suvenýrů by molo být přišití vrchní vrstvy z úderné časti paličky k potahu zbytku toho klacku tak, že by to dřevo bylo zcela zašito do kůže. Jako je to na obrázku Hau Koly na woodcraft.cz
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

jo, to je pevný dost. jenže to zvýší váhu a robustnost paličky takže když boucháš pár hodin, upadne ti ruka. Ale myslím že není pevnější a pěknější palička než tato
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Rawhide Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: