Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Akičita
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> NAŠE VLASTNÍ TVORBA
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 8:54 am    Předmět: Citovat

Píta Ouminí napsal:
Já teď po letech vyšívám jednoduché černonožské mokasíny a fakt mě to nebaví, takže představa, že bych vyšil pás ...To raději škrábu kůže a pak maluju na parfleše Smile

Je to paradox, že u nás chlapi vyšívají, jako nějaké ženy. Jak známo, indiáni nic nevyšívali, ani nedělali parfleše. Všechny dekorativní věci byly dílem výhradně žen. Prestiží každé indiánské ženy, tedy alespoň u slušných a kulturních kmenů, kterým byly zejména Vrány Exclamation Wink bylo, aby její manžel byl dobře čistě a hezky oblečen. Vlastně byl takovou její vizitkou. Podle looku muže se vždy poznalo, jak má (ne)šikovnou a (ne)pečlivou ženu.

Je ale jasné, že dnešní emancipované ženy to vidí asi jinak a realizují se jinde, pokud vůbec a málokterý hobbysta má štěstí na ženu vyšívačku a tak nezbývá, pokud chce mít něco hezkého, aby přestal vyrábět luky, šípy, odévat olověné kule do muškety a přebíjet střelivo do Winčestrovky, vzal jehlu, korálky, ostny a šlachu a dal se do díla sám.

Holt globální oteplování Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 10:58 am    Předmět: Citovat

Eagle-Eye napsal:
nezbývá, pokud chce mít něco hezkého, aby přestal vyrábět luky, šípy, odévat olověné kule do muškety a přebíjet střelivo do Winčestrovky, vzal jehlu, korálky, ostny a šlachu a dal se do díla sám.

Holt globální oteplování Confused

výroba a opravy lovecké výbavy zabraly jen zlomek času oproti samotnému času strávenému lovem... dnes mám "naloveno" průměrně za 20minut, dle délky fronty lovců (ovšem i lovkyň!) přede mnou, ale zase více času strávím přípravou loveckého náčiní - ta doba je prostě úplně jiná a porovnáváme neporovnatelné Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

akicita napsal:
Tak jsem zase něco vytvořil (toulec - jelenice, pony a seed beads; vak - jelenice, kombinace ostnů a seed beads; pás na deku)
ZDE
Komentáře vítány.

V prvé řadě je zde vidět obrovské zlepšení oproti předchozím věcem. Kvalita věcí se časem obvykle stále lepší, i když si někdy říkám, že věci co jsem dělal před 20 lety mají větší "koule" než ty ze současnosti - to jen okraj.
Za pár let budeš určitě dělat věci na špici hobby.
Z toho co jsi tady nyní představil, se mi taky moc líbí ten toulec - i já bych ale vypáral ty čtverečky na koncích řemenu. Stylově se tam moc nehodí.

akicita
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 4:56 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakce.
Mám jen dva dotazy: 1) na starých vacích se vůbec nepoužívala tachnika šachovnice z ostnů? (já jsem našel třeba jeden tady)
2) Co by bylo lepší udělat na tom toulci míst těch čtverečků?

Díky

Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 8:01 pm    Předmět: Citovat

akicita napsal:
na starých vacích se vůbec nepoužívala tachnika šachovnice z ostnů? (já jsem našel třeba jeden tady)

Pokud se dobře dívám, tak na tom vaku není šachovnice, ale jde o aplikaci na osnově. Tedy ostny jsou našité pouze vodorovně, příčně jsou prošité šlachovou osnovou.
akicita napsal:
2) Co by bylo lepší udělat na tom toulci míst těch čtverečků?

Nedělal bych tam nic. Třásně bohatě stačí, ale pokud by jsi tam mermomocí chtěl něco dělat, tak bych navrhnul několik drobných ponny řádek (cca 4 a více), něco jako je na starých typí taškách. Tedy steh po 2 korálkách (varianta 1) a to buď jen v té černobílé kombinaci (1a), nebo prostředek v růžové - aby ti to ladilo s těmi trojúhelníčky(1b). V případě 1b by pak ta růžová byla z malých korálků a tedy bylo by jich na řádku o něco víc, než těch ponny.

Nebo by mohla být klasická výšivka (zase z ponny) na 3 řádky. Každý řádek vždy v jedné barvě - tmavá, bílá, tmavá. Ideálně by ta tmavá byla v prachové modři, ale nejsem si jistý zda by to tam ladilo.

Osobně by se mi tam nejvíc líbila varianta 1b.

toulec akicita.JPG
 Popisek:
 Velikost souboru:  35.46 KB
 Shlédnuto:  4348 Time(s)

toulec akicita.JPG

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 10:18 pm    Předmět: Citovat

Námomóhtóhta napsal:
Pokud se dobře dívám, tak na tom vaku není šachovnice, ale jde o aplikaci na osnově. Tedy ostny jsou našité pouze vodorovně, příčně jsou prošité šlachovou osnovou.

Je to tak. V té samé sbírce je ještě jeden modernější vak lakotského původu vyrobený stejnou technikou, pak vím ještě o jedné košili.

Vím jenom o 3 věcech s ostny proplétanými kolmo, dvoje mokasíny (jedny v Opočně) a pak jedny leginy. Kdyby někdo věděl o dalších, budu rád.

S quillem na pipebagu bych byl opatrný (nemám na mysli hřeben nebo omot.třásně). Jenom velmi málo pipebagů je quillovaných.

Velikým nešvarem hobbystů a vyšívačů je, že se snaží zaujmout parádičkami, vychytávkami, "špeky" a různými exotickými technikami, což je téměř vždy na škodu, než k užitku.

Jako první bych se učil zvládat "standardní" věci, tedy kvalitní střihy, poměry, základní vzory, základní techniky a jejich pravidla. Tohle zvládá opravdu málokdo. Nejdřív je třeba umět chodit, teprve potom je možné běhat.

Co se týče toulce, popruh bych nechal prázdný, nebo jak to namaloval Námomóhtóhta, to je dobrý. Taky bych asi oddělal rolničky. Hlavně abys měl dobrý luk a sadu šípů a aby jsi uměl střílet Laughing Wink Exclamation
akicita
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 10:25 am    Předmět: Citovat

Jo luk a šípy mám docela postačující a rozhodně je nenechávám jen v toulci. Děkuju moc za ty vzory.
akicita
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 7:29 am    Předmět: Citovat

Tak jsem konečně udělal pouzdro na nůž a dokončil jsem nějaké tašky -

http://akicita.rajce.idnes.cz/vyrobky2/

Materiál: jelenice, seed a pony beads, ursoní ostny.

Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 3:11 pm    Předmět: Citovat

Dobré, jednoduché ale hezké i autentické. Raději mám věci málo zdobené nebo vůbec, ale autentické.
akicita
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 12:07 pm    Předmět: Citovat

Pás na deku (Plateau, cca 1860). Materiály: jelenice, seed beads, červený flauš
Komentáře vítány.

originál
můj výrobek

Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 5:54 pm    Předmět: Citovat

Rozeta je velmi pěkná, u pásu bych opatrněji vybíral tu žlutou....
Jen prosím vyměnit obrázek "original" za něco více podobné tvému výrobku nejen vzorem, ale i technologií
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 6:33 pm    Předmět: Citovat

Teda máš odvahu do něčeho takového jít, to už se dnes moc nevidí. Všechna čest.

Pás je super, samozřejmě korálky by mohly být lepší, ale na druhou stranu chápu, že dnes není moc kde se inspirovat a kde nakupovat.

Vyšívání starými korálky u nás kleslo objemově tak na cca 10% toho, jak to bylo v dobách největší slávy indianhobby v 90.tých letech, ale co už.

Na původním pásu jsou rozety omotány ostny na žíních, nicméně nahrazení korálky je košer, takových rozet je dost.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> NAŠE VLASTNÍ TVORBA Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Přejdi na: