Obsah fóra www.indiani.cz www.indiani.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Indiánský pes
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Všeobecný pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wolf loner
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: so duben 06, 2013 4:17 pm    Předmět: Citovat

S tou Wayou mě to jen tak napadlo... protože celkově je vlků v ČR (mimo ZOO) jako šafránu - zhruba tak, co by oběma rukama člověk na prstech napočítal. Těch co žijí s lidmi (bez beskydských), k tomu na stačí už jen jedna ruka. A na spočítání vlků, co jsou v přátelském kontaktu se psy, na to stačí jenom palce Wink.
Díky za trpělivé zodpovězení mých otázek... ...a pohlaď za mě své čtyřnohé přátele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Amaroq
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: ne květen 19, 2013 11:45 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že tu byl dotaz na křížence seveřanů se švýcarským bílým ovčákem, dovoluju si dát odkaz na jednoho krasavce z frýdlantskýho útulku Azyl Pes. Třeba by se někomu hodil...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 8:51 am    Předmět: Citovat

Tak jsem právě dodával knihu o nějakých retrívrech a byl jsem zákaznicí informován, že prý mají taky původ u indiánů.
Základ pro plemeno Nova Scotia Duck Tolling Retriever je od Mikmaků, kteří vyšlechtili psa, jež láká kachny podobným způsobem jako liška. Navíc vodu miluje, takže pro aportování střelených kachen ideál.
Tady je to trochu vidět, jak se za ním kachny otáčí
www.youtube.com/watch?v=TFgp5cRHicI
www.youtube.com/watch?v=ZWPwsMHDJmk
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2013 3:49 pm    Předmět: Citovat

http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie/_zprava/potvrzen-asijsky-puvod-americkych-psu--1243186
Amaroq
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 11:30 am    Předmět: Citovat

No on by podle výzkumu mitochondriální DNA (tj. tý, která se dědí po matce) měl bejt původ všech psů v Asii, konkrétně v Číně. Tady abstrakt, celej článek jsem myslím někde měl, pokusím se to dohledat.

edit: celej článek (kdybych rovnou líp koukal Rolling Eyes ) i s možností stažení v pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.indiani.cz -> Všeobecný pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: