Indiánský náhrdelník s korálkovým přívěskem z období indiánských válek

550 

Korálkový indiánský náhrdelník z oblasti centrálních a severních plání z období indiánských válek. Délka řemínku je 70 cm, délka korálkovaného “válečku” je 9 cm včetně třásní. Délka samotné korálkové omotávky je cca 4 cm. Náhrdelník je k dispozici ve třech různých barevných provedeních.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: nah-rem-01 Kategorie: Štítky: ,

Popis

Náhrdelník je vyroben na základě dochovaných dobových originálů z 2. poloviny 19. století. Tento typ ozdob nejvíce používaly kmeny jako Vrány, Černonožci, Assiniboinové, Lakotové, Kríové, ale i další kmeny. Nosili ho jak muži, tak i ženy.

Náhrdelník je celý vyroben z mozkem činěné jelenice a je ozdoben “starými korálky”. Řemínek je stáčený ze dvou samostatných pramenů, stejně jako na většině dobových originálů. Samotný přívěšek se je vyroben ze stočené kůže, omotané korálky a rozstříhané na třásně. Celkově je náhrdelníku dodána velice lehká patina.

Délka řemínku je 70 cm, délka korálkovaného “válečku” je 9 cm včetně třásní. Délka samotné korálkové omotávky je cca 4 cm. Náhrdelník je k dispozici ve třech různých barevných provedeních, prachově modré, tmavě modré a lahvově zelené.

Další informace

Hmotnost 0.1 kg
Barva:

Prachová modrá, Tmavě modrá, Lahovově zelená